Özgeçmişim

GÜNDÜZ AYDIN                                            
 
3 Ocak 1958 Yılında Uşak İli Eşme İlçesinde  dünyaya geldi. İlkokula Manisa Merkez Sarıalan Köyü’nde başladı. Salihli Merkez Cumhuriyet İlkokulu’nda bitirdi. Orta Okulu Manisa İli Saruhanlı İlçesi’nde, Liseyi Manisa Lisesinde bitirdi(1975). Aynı yıl girdiği üniversite sınavlarında Çanakkale Eğitim Enstitüsü’nü kazandı. Burayı 1977 yılında bitirdi.
Mesleğine ilk olarak Muş İlinde başladı. 1980 yılı Mart ayı içinde Salihli’ye atandı. 1997 -2000 yılları arasında Salihli Merkez Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’na okul müdürlüğü yaptı. Ve Halide Edip Adıvar İlköğretim Okulu’nda görevine  devam  ederken 2004 yılında emekliye ayrıldı.
21 Nisan 1974 yılında ilk şiirini yazdı. 1978 yılında Manisa’da ilk şiir kitabı olan “Ağlamalar”ı çıkardı.. Çocuk şiirlerinden 10 adeti Eğitimci-Bestekar Nilay Dönmez tarafından bestelendi. Çocuklara yönelik eserleri okullarda “İmza Günleri” adı altında öğrencilere ulaştırdı. Evli ve 3 çocuk babası olan Gündüz Aydın,  Bugünlerde sanat hayatının 41. Yılını idrak etmektedir.
 
 
 
GÜNDÜZ AYDIN’IN HAYATINDA ÖNEMLİ KESİTLER

  • Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yazarlar Dizi’sinde Çocuk Bahçesi isimli eseri iki kez 23 bir adet basıldı.
  • Sevgili Öğretmenim isimli şiiri Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim 7. Sınıf ders kitabında ders konusu olarak yer aldı.
  • Hayatı ve eserleri Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi Işıl Yıldırım tarafından bitirme tezi olarak hazırlandı.
  • Elâzığ, Kütahya, Konya ve Sivas’ta Türkiye geneli yapılan şiir yarışmalarında birincilik ve ikincilik ödülleri aldı.
  • Simav Anadolu Dergisi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Şiirine katkı ödülleri aldı.
  • İlesam (Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği)’ın iki dönemdir  Manisa İl Temsilciliğini yapmaktadır.
  • Çocuk şiirlerinden 10 adeti çocuk şarkıları türünde bestelendi.
  • Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından ortaklaşa oluşturulan proje ile ismi Atatürk Kent Park içinde bulunan Manisalı Şair ve Yazarlar Sokağı’nda yer aldı.

cretsiz Script ndir - cretsiz Ky Dernek Scripti