Huriye Saraç

YAZAR HURİYE SARAÇ SALİHLİ EDEBİYAT ATÖLYESİ’NDE KONUŞTU:
“OKUMAK İNSANI GENÇ VE ZİNDE TUTAR”
            İlesam’ın Kültür Bakanlığı katkıları ile 7 bölgede ve 7 ilde başlattığı Edebiyat Atölyeleri devam ediyor. Salihli Gençlik Merkezi’nde her cumartesi saat 11-13 arası gerçekleşen Edebiyat Atölyesi’nin bu haftaki konuşmacısı Yazar Huriye Saraç oldu.
            İlesam Manisa İl Temsilcisi Gündüz Aydın’ın açış konuşması ile başlayan programda konuşan Yazar Huriye Saraç, 85 yaşının verdiği dinçlik okuma ve yazma ile mümkün olmuştur diyerek özetle şu görüşlere yer verdi:
            “Hayatım büyük yoksulluk ve çaresizlik içinde geçti. 1944 yılında girdiğim Eskişehir Çifteler Köy Enstitüsü’nü başarı ile bitirerek köy öğretmeni olarak yıllardır görev yaptım. Çektiğim acıları, sıkıntıları ve yoklukları okuyarak ve yazarak gidermeye çalıştım. Çok okudum ve hayatımı 4 ciltlik kitapta topladım. Şimdi bu kitapları yurt içi ve dışında yaptığım programlarla okuyuculara ulaştırıyor ve onlara okumanın ve yazmanın önemini anlatıyorum. Gençlere tavsiyemdir; çok okuyun ve mutlaka duygu ve düşüncelerinizi yazın. Benim okumak ve yazmak hayatta genç ve zinde yaptı.”
            İlesam Manisa İl Temsilcisi Gündüz Aydın da Huriye Saraç’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek konu ile ilgili şunları söyledi:
            “ İlesam’ın Kültür Bakanlığı GENÇDES projesi kapsamında gerçekleştirdiği Edebiyat Atölyelerin 7. Haftasında ufkumuzu açan ve bizlere güç ve destek veren Yazar ve İlesam Üyesi Huriye Saraç’a teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta katılımcı öğrencilerimiz belgelerini alarak Atölyemiz sona erecektir. Bu süre içinde Atölye öğrencilerimiz yanı sıra programlarımıza katılan ve katkı sunan Şair ve Yazarlara da teşekkür ediyorum. Bu tür faaliyetlerimiz devam edecektir.
            Program sonunda Huriye Saraç kitaplarını tanıtarak imzaladı.

cretsiz Script ndir - cretsiz Ky Dernek Scripti